PRISHTINA E RE RESIDENCE

Objekt afarist banesore | 2022 | Rr. Holger Petersen, Prishtine

Informata per projektin

INVESTITORI:

LIRIMI & ACL

LOKACIONI:

Rr. Holger Petersen, Prishtine

SIPERFAQE:

20,000 M2

“Prishtina e re Residence” ndodhet në lagjen më të re të qytetit të Prishtinës – “Prishtina e re”, pranë aksit kryesor rrugor. Si rezultat, pozicionimi origjinal i projektit synohet të jetë afër rrugës, duke krijuar një oborr të brendshëm për një sërë qëllimesh, duke përfshirë privatësinë, sigurinë dhe krijimin e një parku për banorët e këtij kompleksi ndërtimi.

“Prishtina e re Residence” është projektuar në shtatë nivele me rreth 150 njësi banimi, me parking në bodrum dhe zona rekreative për përdorime të ndryshme. Ky projekt synon të përdorë plotësisht cilësitë unike të vendndodhjes, duke përfshirë pamjet dhe ekspozimin ndaj diellit.

“Prishtina e re Residence” ndodhet strategjikisht në një nga lagjet më të reja të Prishtinës. Shijoni lehtësinë e qenies vetëm disa hapa larg shërbimeve të domosdoshme. Pavarësisht nëse punoni në spitalin e afërt, keni nevojë të merrni pjesë në seancat e gjykatës ose udhëtoni shpesh në autostradë, do të zbuloni se çdo gjë është në qasje të lehtë.

Afërsia me Spitalet, për ata në fushën e mjekësisë ose për çdo të tjerë që vlerësojnë aksesin e shpejtë në shërbime shëndetësore, vendndodhja jonë pranë QKUK është një avantazh I vërtetë. Afërsia me kompleksin gjyqësor bën që “Prishtina e re Residence” të jetë zgjedhja ideale për profesionistët ligjorë. Nuk do të keni kurrë shqetësime për udhëtimet e gjata kur vendi juaj i punës është praktikisht në pragun tuaj. Lokacioni Nëse udhëtoni shpesh jashtë kryeqytetit, vendndodhja jonë pranë autostradës siguron një udhëtim të lehtë të përditshëm. Thuani lamtumirë problemave me trafik dhe riktheni kohë të çmuar për gjërat që kanë rëndësi më të madhe.

Kombinimi i tarracave dhe hapësirave krijon një fasadë dinamike duke zbutur linjat horizontale të objekteve.

Ky projekt synon të përdorë plotësisht cilësitë unike të vendndodhjes, duke përfshirë pamjet dhe ekspozimin ndaj diellit.

“Prishtina e re Residence” është projektuar në shtatë nivele me rreth 150 njësi banimi, me parking në bodrum dhe zona rekreative për përdorime të ndryshme.

Afarizmi shtrihet përgjatë rrugës “Holger Petersen”, ku përfshinë katin përdhesë të objektit në gjatësi prej 150m. Çdo lokal ka qasje direkte në trotuarin që e ndanë objektin nga rruga kryesore. Lartësia optimale dhe hapësira e mjaftueshme për ekspozim e bënë këtë hapësirë ideale për zhvillimin e biznesit. Hapësira e gjerë dhe elegante është e përsosur për aktivitete të ndryshme biznesi. Dizajni modern dhe organizimi i detajuar krijojnë një ambient tërheqës dhe funksional. Hapjet e mëdha japin ndriçim natyral dhe e bëjnë këtë hapësirë tërheqëse për kalimtarët.

Banesa me 3 dhoma gjumi

Dhomat e gjumit: Ky tip i banesës ofron tre dhoma gjumi të këndshme dhe të përshtatshme për pushim dhe gjumë të qetë. Secila prej tyre është vendosur me kujdes për t’ju ofruar një ambient relaksues dhe të ngrohtë.

Dritë natyrore: Orientimi jugor i banesës siguron se drita e diellit i bënë të gjitha hapësirat të ngrohta dhe të ndritura gjatë gjithë ditës. Natyra përreth dhe dritaret madhështore sjellin një harmoni të shkëlqyer me ambientin tuaj të brendshëm.

Jetesë moderne dhe komode: Hapësirat e kësaj banese janë dizajnuar me një stil modern dhe funksional. Kjo përfshinë zonën e ndenjes, zonën e ngrënies dhe kuzhinën, e cila është e përshtatshme për argëtim dhe relaksim, si dhe për takimet me miqtë dhe familjen.

Banjot: Banesa ka dy banjo të mrekullueshme, të dizajnuara me stil dhe kujdes për t’ju ofruar një eksperiencë të mrekullueshme të freskimit dhe komoditetit.

Banesa me 2 dhoma gjumi

– Hapësira të gjera: Pushoni në një zonë të madhe të ndenjjes, ideale për netë të ngrohta dhe argëtim me miqtë.
– Kuzhinë moderne: Gatuani në një kuzhinë mirë të orientuar – parajsë për entuziastët e kuzhinës.
– Dhomat e gjumit: Dy dhoma gjumi të rehatshme ju ofrojnë ndenjen që meritoni pas një dite të gjatë.
– Banjo të mrekullueshme: Mësoni të relaksoheni si në një spa me banjot e mirëprojektuara.
– Pamje spektakolare: Imagjinoni zgjimin me pamje frymëmarrëse çdo mëngjes – një pamje që frymëzon ditën tuaj.

 

Banesa me 1 dhomë gjumi

– Dhoma e ndenjës: E gjerë ju fton të pushoni me komoditet, drita natyrale jehon në çdo cep të hapësirës, duke treguar planifikimin e hollësishëm që kombinon hapësirën e hapur me privatësinë.
– Kuzhinë moderne: Gatuani në një kuzhinë mirë të orientuar – parajsë për entuziastët e kuzhinës.
– Dhoma e gjumit: Sjell qetësi në një mënyrë të çuditshme, duke ju mundësuar të krijoni një ambient ëndrrash.
– Banjo: Është një pamje e bukur e estetikës bashkëkohore dhe funksionalitetit, e cila ofron një mundësi të çmuar për relaks pas një dite të ngarkuar.

Jetësoni idetë
tuaja!